POCZTA użytkownikhasło
  INFORMACJE:
      AKTUALNOŚCI
      PROMOCJE
      STAN SIECI
      KONTAKT
      O FIRMIE
  OFERTA:
      DOSTĘP DO INTERNETU
      TELEFONIA CYFROWA
      TRANSMISJA DANYCH
      WEB DESIGN
      HOSTING
      SIECI
  STREFA ELSNET:
      SKANERY ON-LINE
      PORADNIK - FAQ
      ROZRYWKA
      STREFA ABONENTA
 
 
SERWERY GIER    
    
 31.12.10 - ZMIANA STAWEK VAT !

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 01 stycznia 2011 roku wprowadza się zmiany w umowach, w tym w cennikach oraz regulaminach promocji usług świadczonych przez ELSNET S.C. w zakresie cen świadczonych usług, które zostały powiększone o kwotę wynikającą ze wzrostu stawek podatku VAT:

z 22% na 23%.

Zmiany wysokości stawek VAT zostały wprowadzone ustawą z dnia 26 listopada 2010 roku o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z art. 60a ust. 1 i 3 oraz 61 ust. 6 i 6a ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, przysługuje Państwu prawo wypowiedzenia Umowy Abonenckiej o świadczenie Usług Telekomunikacyjnych z zachowaniem umownego okresu wypowiedzenia, poprzez złożenie oświadczenia w formie pisemnej.

Jednakże z uwagi na fakt, iż proponowane zmiany wynikają bezpośrednio ze zmiany obowiązujących przepisów prawa oraz polegają wyłącznie na zmianie stawek podatkowych, w razie skorzystania przez Państwa z prawa do wypowiedzenia Umowy przed upływem czasu określonego, na jaki Umowa została zawarta, Operatorowi będzie przysługiwać roszczenie odszkodowawcze, o którym mowa w art. 57 ust. 6 przywołanej powyżej ustawy.

Zmiana stawki VAT z 22% na 23% dotyczy wszystkich aktywnych ofert/pakietów/abonamentów sprzed dnia 1 Stycznia 2011 roku.

Poniżej oddajemy w Państwa ręce KALKULATOR, który pozwoli w prosty sposób wykonanać przeliczenie starej stawki abonamentu (VAT 22%) na nową uwzględniającą 23% VAT.

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:

WPROWADŹ KWOTĘ ABONAMENTU BRUTTO (VAT22%, przed dniem 1 Stycznia 2011 roku).

67,10 zł brutto - Abonament przykładowy (przed 1 Stycznia 2011), stawka VAT 22%.

NOWA STAWKA ABONAMENTU (VAT 23% po dniu 1 Stycznia 2011 roku) ZOSTANIE PRZELICZONA.

67,65 zł brutto - Abonament przykładowy (po 1 Stycznia 2011), stawka VAT 23%.
Opłata
(kwota brutto) za usługę VAT 22%
Opłata
(kwota brutto) za usługę VAT 23%
Internet
,


 
 23.12.09 - NOWA OFERTA JUŻ W STYCZNIU !
W Styczniu 2010 roku będziemy mieli niezmierny zaszczyt przedstawić Państwu nową ofertę świadczonych przez nas usług. Więcej szczegółów już wkrótce. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony.
 
 14.12.09 - STRONA W TRAKCIE AKTUALIZACJI.
Trwa aktualizacja strony ELSNET.
 
 03.12.08 - PROMOCJA ŚWIĄTECZNA !
Podłącz się i odbierz swój PREZENT:)
Promocja obejmuje wszystkich zainteresowanych podłączeniem Internetu w sieci ELSNET. Ceny abonamentów gwarantują najlepszą ofertę na rynku! Przyłącz się już teraz decydując się na pakiet instalacyjny za 1zł a na starcie otrzymasz w prezencie Router Bezprzewodowy lub w zależności od długości trwania Twojej nowej umowy 1, 2 lub 3 miesiące Internetu GRATIS !!! Jednocześnie korzystając z promocji -Zmień swój Internet na ELSNET- otrzymujesz kolejny miesiąc dostępu do Internetu GRATIS !!! Więcej...
 
 16.07.08 - LATO z ELSNET !
Brak pomysłu na LATO???... KUP GO za symboliczną złotówkę!!! :)
Promocja obejmuje wszystkich zainteresowanych podłączeniem Internetu w sieci ELSNET. Ceny abonamentów zostały obniżone do kwot gwarantujących najlepszą ofertę na rynku! Przyłącz się teraz decydując sie na pakiet instalacyjny za 1zł a na starcie w zależności od długości trwania Twojej nowej umowy otrzymasz 1, 2 lub 3 miesiące Internetu GRATIS !!! Jednocześnie korzystając z promocji -Zmień swój Internet na ELSNET- otrzymujesz kolejny miesiąc dostępu do Internetu GRATIS !!!
Aby dokładnie zapoznać się z zasadami promocji kliknij -TUTAJ-
 
 25.04.08 - INTERNET z KOMÓRKI - fakty i mity...
Wszyscy operatorzy komórkowi proponują dostęp do Internetu poprzez sieci radiowe, reklamując oszałamiające prędkości – nawet 7,2 Megabita na sekundę. Co w rzeczywistości kryje się za tymi obietnicami?

Na początku warto podać kilka określeń technicznych. Naprawdę szybka transmisja jest możliwa jedynie w standardzie UMTS. W podstawowej realizacji tego standardu maksymalna prędkość transmisji do klienta wynosi 384 kb/s (kilobitów na sekundę). Dodatkowe rozszerzenia UMTS – HSDPA i HSUPA pozwalają (przynajmniej teoretycznie) na maksymalną transmisję 14,4 Mbit/s (megabitów na sekundę) do klienta i 5,8 Mbit/s od klienta. Istnieje jednak ograniczenie, o którym żaden operator oficjalnie nie pisze. Podane prędkości dotyczą kanałów radiowych w każdej stacji bazowej (zwanej fachowo NodeB). Jednak każda stacja bazowa ma określoną maksymalną przepustowość. Z reguły jest ona równa maksymalnej prędkości, czyli nie więcej, niż 7,2 Mbit/s. Wyjątkiem są stacje bazowe Play, gdzie prędkość ta jest ograniczona do 4 Mbit/s.

Co to oznacza? Jeżeli nasz komputer działa sam, możemy osiągnąć prędkość równą przepustowości. Jeżeli jest ich 10, to pasmo dostępne też należy podzielić przez 10. Jeżeli 100… to pracujemy z prędkością porównywalną do modemu telefonicznego lub, co bardziej prawdopodobne, w ogóle nie możemy pracować w Internecie.

Jednak teoretyczna prędkość transmisji nie przekłada się na prędkość rzeczywistą. W przypadku sektora radiowego 7,2 Mbit/s osiągniemy transmisję z Internetu nie szybszą, niż 6,1 – 6,5 Mbit/s. Dla sektora 3,6 Mbit/s prędkość nie przekroczy 2,4 – 3,0 Mbit/s.

Zasięg

Następnym interesującym nas problemem jest zasięg sieci UMTS. Operatorzy na swoich stronach ujawniają mapki zasięgu. Z reguły naprawdę szybką transmisję możemy osiągnąć w dużych miastach lub ich bliskich okolicach.

Istotnym jest, aby nie polegać wyłącznie na mapkach zasięgu. W zależności od wielu warunków: ukształtowania terenu czy jego zabudowy, zasięg UMTS czy HSDPA może pojawić się w tym miejscu, gdzie się go nie spodziewaliśmy i odwrotnie – nie występować w miejscach „pewniakach”. Dlatego też – jeśli np. będziemy chcieli na stałe wykorzystywać mobilny Internet w domu czy w biurze - wskazane jest przeprowadzenie prób, najlepiej z urządzeniami i kartami SIM wszystkich operatorów.

Kolejnym ograniczeniem prędkości transmisji może być przyłączenie naszego operatora do Internetu. W nieodległej przeszłości sposób przyłączenia (i oczywiście jego przepustowość) odgrywały istotna rolę, obecnie operatorzy posiadają łącza pracujące z dużym zapasem. Plus deklaruje łączną przepustowość na 2 Gbit/sek., Orange 1,2 Gbit/s, a Era 1 Gbit/s. Każdy operator posiada łącza co najmniej do dwóch operatorów szkieletowych. Era i Plus (oraz Play poprzez Netię) są dodatkowo podłączone poprzez tzw. WIX – punkt wymiany ruchu internetowego, co zapewnia dobry dostęp do większości serwisów krajowych.

Nielimitowany Internet

Reklamowany „nielimitowany Internet” jest w większości przypadków ograniczany przez operatorów. Liczy się transfer, czyli ilość bajtów przesłanych w ciągu okresu abonamentowego. Dlatego też przed zakupem należy dokładnie sprawdzić, jaka wartość jest oferowana w ramach abonamentu oraz do jakiej szybkości może nam spaść transmisja po przekroczeniu miesięcznego limitu. Szybkości te nie są jednak sztywno ustalone, zwykle są to ograniczenia w zakresie od 16 kbit/s do 48 kbit/s. Prędkości te nie są oszałamiające, zwykle wystarczą do sprawdzenia poczty elektronicznej czy do korzystania z komunikatorów typu Gadu-Gadu czy Skype. Przeglądanie stron internetowych z taką prędkością trudno będzie nazwać komfortowym.

Źródło: FKN.PL

 
 PRZYSPIESZAMY i WSTRZYMUJEMY CZAS ! ! !
Z myślą o swoich Klientach, ELSNET na jesień zdecydowanie przyspiesza!!!
Z dniem 1 listopada mamy przyjemność przedstawić Państwu propozycję jeszcze SZYBSZEGO INTERNETU, niz dotychczas :-)
Jednocześnie informujemy, iż specjalnie dla Państwa wstrzymujemy czas i wydłużamy prędkość Vmax do 12 godzin! Podwojony transfer w nocy, teraz także dostępny w dzień!!!
Z ELSNET zawsze zyskujesz więcej niż inni :-)

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!.

 
  MEGA PROMOCJE ! ! !
Zapraszamy serdecznie Państwa do zapoznania się z naszymi MEGA PROMOCJAMI ! Tylko u nas każdy nowy Abonent otrzymuje nawet 3 miesiące bezpłatnego abonamentu internetowego a, także możliwość korzystania z naszych usług za darmo nawet przez cały okres trwania umowy! Każdy nasz Abonent może cieszyć się bezpłatnym Internetem. Już teraz całkowity koszt podłączenia Internetu to tylko 1 zł!
Jeżeli szukasz Szybkiego, Niezawodnego dostępu do Internetu na rewelacyjnych warunkach cenowych, zapraszamy do zapoznania się z PROMOCJAMI i OFERTĄ ELSNET.

 
 USŁUGA INTERNETOWA
Jak odliczyć Internet od podatku?
Ulga na Internet obowiązuje od 1 stycznia 2005 roku. Odliczeniu podlegają wydatki poniesione na używanie Internetu lecz nie można odliczyć kosztów poniesionych na zakup modemów czy wszelkich urządzeń sieciowych.
Ulga internetowa została ograniczona limitem. Oznacza to, że bez względu na wydatki poniesione w danym roku podatnik może odliczyć maksymalnie 760 zł rocznie.
Limit jest indywidualny. Ma to znaczenie dla małżonków i domowników. Bo zarówno mąż, jak i żona czy inni domownicy mogą skorzystać z własnego limitu.
Odliczenie przysługuje zarówno z tytułu korzystania z Internetu w domu, jak i mieszkaniu. Podatnik ma prawo odliczać Internet użytkowany w miejscu swojego zamieszkania. Nie zależy utożsamiać tego z miejscem zameldowania.
Ulga na Internet musi być udokumentowana fakturą VAT. W przypadku podatników, którzy wspólnie opłacają Internet i chcą pomnożyć ulgę w małżeństwie czy wśród współdomowników, na fakturze muszą znaleźć się nazwiska wszystkich podatników.


WYDATKI NA INTERNET

Odliczysz:
całość wydatków udokumentowanych fakturą VAT w przypadku usług internetowych
tylko wydatki poniesione na Internet udokumentowane fakturą VAT jeżeli z Internetu korzysta się w pakiecie z telefonem

Nie odliczysz:
na instalacje Internetu
na zakup modemu czy sprzętu sieciowego
na remont sieci


JAK UDOKUMENTOWAć ULGĘ INTERNETOWĄ

Podatnik, który chce skorzystać z ulgi internetowej powinien posiadać:

opłaconą imienną fakturę VAT - w przypadku opłat w banku lub na poczcie
fakturę VAT i wyciąg z banku dokumentujący przelew - w przypadku stałego zlecenia w banku
fakturę VAT i wydruk komputerowy, z którego jasno wynika: kwota dokonanej wpłaty, imię i nazwisko wpłacającego, data poniesienia wydatku, tytuł wpłaty - gdy korzystamy z konta internetowego


PRZYKŁD 1
Magdalena i Tomasz Kowalscy posiadają faktury za Internet z nazwiskami ich obojga łącznie na kwotę 1700 zł. Każdemu z nich przysługuje osobny limit 760 zł. W sumie mogą odliczyć 2 x 760 zł = 1520. Kwota wydatków poczynionych przez małżonków przewyższa podwójny limit ulgi. W związku z tym każdy z nich może odliczyć w zeznaniu maksymalną kwotę odliczenia.

PRZYKŁAD 2
Jan Kowalski korzysta z Internetu wraz z synem. Faktury na ich nazwisko wyniosły w sumie za 2005 rok 950 zł. Podatnicy będą mogli skorzystać z ulgi ale nie podwójnej wielkości. Możliwe są tylko dwie sytuacje. Jeden z podmiotów odliczy maksymalny limit 760 zł, a drugi 190 zł albo obydwaj odliczą po połowie wydatków, czyli po 475 zł.

PRZYKŁAD 3
Piotr Kowalski w 2005 roku zapłacił za używanie Internetu 500 zł. Jego indywidualny limit odliczenia na 2005 rok to 760 zł. W rozliczeniu rocznym będzie mógł jednak odliczyć tylko 500 zł, bo takie rzeczywiste wydatki na Internet poniósł w roku podatkowym.

Z poważaniem

Dział Księgowości ELSNET

 
    
    
    
    
© 2005-2024 ELSNET. www.elsnet.pl